Hoquei, rugby i piragüisme destaquen entre el premiats a la XVIII Nit de l’Esport de Castelldefels

Castelldefels HC, CRUC i el Piragüisme Castelldefels van ser els clubs més guardonats a la festa de l’esport local que arribava el passat 2 de juny al pavelló de l’hotel Playafels

Veure fotogaleria

Castelldefels va celebrar el passat 2 de juny la XVIII Nit de l’Esport, la tradicional trobada de l’esport de la ciutat en què es premien els millors esportistes i equips de la temporada.

La festa de l’esport local es va celebrar enguany al pavelló de l’Hotel Playafels. La gala de lliurament dels premis va estar conduïda pel periodista Xavier Andreu i va comptar amb les intervencions de l’alcaldessa de Castelldefels, Candela López, del regidor d’Esports, Nico Cerpa, i del director esportiu del Esportiu Castelldefels, Lluis Español; i les actuacions del grup de hip hop de l’escola El Sueño Andaluz, de les gimnastes del Club Rítmica Barcelona de Castelldefels i una exhibició de tai-txi a càrrec d’Andrea Prat, en homentage al seu pare recentment desaparegut, Joan Prat.

La Nit va estar coorganitzada per l’Ajuntament i la revista local La Voz de Castelldefels.

Llistat de premiats a la Nit de l’Esport 2017
CATEGORIA I: MILLOR EQUIP MASCULÍ SÈNIOR

– Sènior Masculí CRUC (Castelldefels Rugby Unión Club)

CATEGORIA II: MILLOR EQUIP FEMENÍ SÈNIOR

– Sènior Femení Club Piragüisme Castelldefels

CATEGORIA III: MILLOR EQUIP MASCULÍ CATEGORIES FORMATIVES (Infantil, Cadet i Juvenil)

– Juvenil A UE Castelldefels (Futbol)

CATEGORIA IV: MILLOR EQUIP FEMENÍ CATEGORIES FORMATIVES (Infantil, Cadet i Juvenil)

– Juvenil Castelldefels Hockey Club (Hoquei Herba)

CATEGORIA V: MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ MAJOR DE 18 ANYS

– Julio Cordero (Club Piragüisme Castelldefels)

CATEGORIA VI: MILLOR ESPORTISTA FEMENINA MAJOR DE 18 ANYS

– Ruth Aurín (FS Castelldefels) (Futbol Sala) (finalista seleccionada per la votació online)

CATEGORIA VII: MILLOR ESPORTISTA MASCULÍ CATEGORIES FORMATIVES (Infantil, Cadet, Juvenil)

– May Moria (Castelldefels Hockey Club) (Hoquei Herba) (finalista seleccionat per la votació online)

CATEGORIA VIII: MILLOR ESPORTISTA FEMENINA CATEGORIES FORMATIVES (Infantil, Cadet i Juvenil)

– Telma Cester (CE Wake Addict) (Wakeskate/Wakeboard)

CATEGORIA IX: MILLOR ENTRENADOR

– Cos Tècnic CRUC (Castelldefels Rugby Unión Club) (Lucho Cabanne, Miquel Claramunt, Gastón De Robertis)

Categoria X: MILLOR ENTRENADORA

– Laia Soler (Castelldefels Hockey Club) (Hoquei Herba)

 
 
Ajuntament de Castelldefels
Ajuntament de Castelldefels
Castelldefels Turisme