La XVII Nit de l’Esport premia els millors equips i esportistes de la temporada

La cita anual de l’esport local va tenir lloc el passat 10 de juny i va ser televisada en directe per CastelldefelsTV.org • Com a millors equips de la temporada van resultar premiats la tripleta masculina del Club Petanca Castelldefels i l’Equip A femení de pàdel del Club de Tennis Castelldefels

Castelldefels va celebrar aquest el passat 10 de juny la XVII Nit de l’Esport, la tradicional trobada de l’esport de la ciutat en què es premien els millors esportistes i equips de la temporada. La festa de l’esport local es va celebrar enguany al pavelló de l’Hotel Playafels.

Coorganitzada entre l’Ajuntament de Castelldefels i la revista local La Voz de Castelldefels, la Nit de l’Esport va comptar per a aquesta edició amb noves categories i nombroses sorpreses.

Una de les principals novetats que presentava l’edició d’enguany de la Nit de l’Esport era que la ciutadania havia pogut participar i votar a aquells que ha considerat com a millors esportistes de la temporada 2015–16 en quatre categories: “Millor esportista femenina de més de 18 anys”, “Millor esportista femenina en cagetgories formatives”, “Millor esportista masculí en categories formatives” i “Millor esportista masculí de més de 18 anys”.

La gala es va poder seguir en directe per streaming pel canal municipal de televisió per internet CastelldefelsTV.org. També per www.castelldefels.org i www.elcastell.org. Al video adjunt pots tornar a gaudir de la retransmissió íntegra que va va realitzar CastelldefelsTV.org.

Fotogaleria: Nit de l’Esport 2016

GUANYADORS I GUANYADORES – Nit de l’Esport 2016

CATEGORIA I

- Millor esportista masculí de més de 18 anys:

  • GREGORIO VICENTE (Piragüisme) – Club Piragüismo Castelldefels

- Millor esportista femenina de més de 18 anys:

  • JUDITH CORACHÁN (Triatló) – Club Esportiu Granvia Mar

CATEGORIA II

- Millor esportista masculí de categories formatives:

  • ERIC GINEL (Pàdel) – Club Esportiu Granvia Mar

- Millor esportista femenina de categories formatives:

  • MARTINA CRUZ (Piragüisme) – Club Piragüismo Castelldefels

CATEGORIA III

- Millor equip federat masculí (+ 18 anys):

  • TRIPLETA DEL CLUB PETANCA CASTELLDEFELS (Petanca)

- Millor equip federat femení (+ 18 anys):

  • EQUIP A DE PÀDEL DEL CLUB DE TENNIS CASTELLDEFLS (Pàdel)

CATEGORIA IV

- Millor equip federat masculí de categories formatives

  • CADET A DE LA UNIÓN DEPORTIVA VISTA ALEGRE (Futbol)

- Millor equip federat femení de categories formatives

  • INFANTIL DEL CLUB GIMNÀSTICA RÍTMICA DE BARCELONA (Gimnàstica rítmica)

CATEGORIA V

- Millor tècnic o entrenador masculí

  • BRYAN ACOSTA (Piragüisme) – Club Piragüisme Castelldefels

- Millor tècnica o entrenadora femenina

  • GINA CONTEL (Hoquei herba) – Castelldefels Hockey Club

CATEGORIA VI

- Millor esportista amb discapacitat física i/o psíquica    

  • MARC GARCÍA (Piragüisme) – Club Piragüismo Castelldefels

 
 
Ajuntament de Castelldefels
Ajuntament de Castelldefels
Castelldefels Turisme